Blog Sayfamız

Ortodonti ve Diş Teli Tedavisi alanında yapılan işlemler hakkında yazılan makaleler.

Ortodonti Tedavisi Öncesi Sonrası

Ortodonti Tedavisi Öncesi Sonrası

Ortodonti Tedavisi Öncesi 

Ortodonti tedavisine başlamadan önce hastanın ağız yapısının mutlakaçok iyi analiz edilmesi gerekir. Bu iş de doktora düşer. Ağız içinde olabilen çarpıklıklar bozukluklar ve diğer diş bakımı ihtiyaçlarının tespit edilmesi tedaviye başlamadan önce ilk yapılması gerekenler arasında yer alır.

Ortodonti tedavisi analiz sürecinin ardından doktor ile hasta arasında başlayan bir tedavi planlaması ile devam eder. Dişlerde doğuştan gelen genetik sorunlar olabilir. Dişlerde kapanma sorunları sık rastladığımız sorunlar arasında yer alır. Sonradan fiziksel darbelerden dolayı oluşan da bazı bozukluklar olabilir. Bunların tedavi edilmemesi hastayı mutsuz edebilecek sorunlar arasında yer alır. Estetik açıdan kötü bir ağız içi her açıdan mutsuzluk verir.

Ortodonti Tedavisi Sonrası 

Ortodonti tedavisi yapıldıktan sonra hangi yöntem ile diş teli tedavisi uygulansa da bazı destekleyici tedaviler devreye girebilir. Braketleri diş tellerinden çıkartılır. Ardından ise, pekiştirme apareyleri kullanarak tedavinin mükemmel olması sağlanır. Bu apareyler size dişlerinin, kemik, ve diş etinizin en optimum seviyede birbirine simetri olması için yapılan destekleyici bir tedavidir. Tedavinin bu aşamasından sonra az bir süre daha bu apareyler kullanılarak tüm ömür boyu sağlıklı gülüşler sizin olacaktır. Aksi taktirde dişlerinizin eski haline dönme ihtimalinizin olduğunu belirtmek isterim.

Tedavi Öncesi ve Sonrasına Ait Resimleri Görmek İçin Formu Doldurun

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Not : İnternet Üzerinden hasta resimleri paylaşmak suçtur. Bu yüzden isteyen hastalarımız için kendi şahsına ulaştırmak sureti ile iletişim mailinize öncesi ve sonrası resimleri gönderilmektedir.

Bu Sayfa 748 kez Ziyaret Edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir