Blog Sayfamız

Ortodonti ve Diş Teli Tedavisi alanında yapılan işlemler hakkında yazılan makaleler.

Porselen Diş Teli

Porselen Diş Teli

Porselen Braketler Nedir ? 

Porselen braketler adından da anlaşılacağı üzere porselen yani şeffaf braketlerdir. Günümüzde aynı metal diş telleri ne işe yarıyor ise, aynı işlemi yaparlar. Takılması ve çıkartması aşa yukarı aynı özelliklere sahiptir. Bir çok tercih edilme sebebi olan bu braketler estetik diş teli kategorisinde yer alır.

Neden Porselen Diş Teli Kullanılıyor ? 

Bu sorunun cevabı teknik olarak bir sorunu daha hızlı giderdiği veya tedavisi daha hızlı bitirdiği için gibi bir şey değildir. Günümüzde dişlerinde sorun olan ama ağzında da metalle yürüyen konuşan ve toplantılara girmek istemeyen çok büyük bir hasta grubu var. Yani diş teline ihtiyacı olsa bile ağzında bir avuç metal ile gezmek istemeyen çok hasta var. Bunlara çözüm olaması için ve dikkatli bakmadığınız sürece fark edilmeyen diş teli sistemleri geliştirilmiştir.

Porselen braketin espirisi nedir 

Porselen braketler diş renginde üretilir. Onu yapıştıran madde de yine diş rengi veya şeffaf olarak üretilir ve takılır. Böylece dışarıdan bir kişi ağzınızın içine çok dikkatli bir şekilde bakmadığı sürece kimse tarafından fark edilmez. Bu durumda kişi rahat ve kendini daha rahat hissedebilir. Bu çok sıklıkla karşılaştığımız bir durumdur. Dişi arkasında yerleştirdiğimiz braketler ile birlikte bu porselen diş telleri de günümüzde isteye göre hastalarımıza sunduğumuz bir seçenektir.

Porselen Braketlerin (diş teli) sunduğu avantajlar

İlk başta net bir şekilde söylemek isterim ki, porselen diş teli tedavisinin en büyük avantajı başkaları tarafından fark edilemiyor olmasıdır. Bu zaten yüzde 90 hasta için yeterli tercih sebebidir. Bunun dışında ise bazı teknik avantajlarda bize sağlar. Bunların en başından konuşmada sıkıntı çıkartmaması ve kişinin konuşurken hiçbir şekilde tıkanma dilinin dönememesi gibi sorunlar yaşamıyor olmasıdır. Kişi için estetik her şey. Ama sadece bu nedenden ötürü değil temizlenmesinin de lingual yöntemine göre daha basit ve kolay olması bu porselen diş teli tedavisinin öne çıkan avantajları arasında yer almaktadır.

Porselen Braketlerin(diş teli) dezavantajları 

Porselen braketler günümüzde çok ilerlemiş olan teknolojik gelişmeler olmasına rağmen metal diş telleri kadar dayanıklı olduğunu söylemek biraz zor. Kırılma oranları ve dayanıklılık oranları metal braketlere göre biraz daha az. Ama bu çok fark edilir ve tedaviyi engelleyici bir durum değil. Aynı metal diş teli tedavisinde olduğu gibi kişi yediklerinde set yiyecekler seçmeyecek. Çok yapışkan ürünler tercih etmeyecek gibi olan kurallar porselen diş telinde de geçerlidir.

Lingual yönteminde tamamen diş braketleri ağzın iç kısmında olduğu için başka bir kişi yakından dahi baksa fark etmesi mümkün değildir. Ama porselen braketler yani diş telleri evet diş renginde ve şeffaf olmasına rağmen çok yakından bakıldığı zaman fark edilir bir durumdadır. Yani metal dişler fark edilir, porselen yani şeffaf olanlar çok dikkatli bakıldığında fark edilir lingual dikkatli bakılsa dahi fark edilmeyecek yerde konumlanır.

Porselen diş teli fiyatları

Bizim İnternet sitesi üzerinden fiyat vermemiz mümkün değil. Tabi ki yasal olarak. Ama eğer serbest olsaydı bile, porselen diş teli ücretini buradan herkes için aynı fiyatı veremezdik. Demek istediğim, diş teli maliyeti kişiden kişiye çok değişir. Her kişinin diş bozukluğu bir olmayacağı için tedavisinde kullanılacak malzeme ve tedavi süreleri de birbirine tutmaz. Yani bir kişinin tam bir fiyat bilgisi veya işin ucuz mu pahalı mı diş teli tedavisi yaptıracağına ancak muayene sonrası karar verilir.

Eğer muayene olmaya dahi vaktim yok diyen hastalarımız var ise, onlar için sitemiz üzerinden interaktif bir şekilde bize ama sadece bize ulaşacak şekilde bir fotoğraf gönderme alanı koyduk. Bu alandan bize ağız içinizin net bir şekilde resimlerini gönderirseniz, size uygun tedaviler ve fiyatları hakkında muayenehane mize dahi gelmeden bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Sizin için en birinci kriterin fiyatlar olduğunu biliyoruz. Geliştirdiğimiz bu yöntem sadece sizin rahatlığınız içindir.

Saygılarımla

Dr Onul Üner

Bu Sayfa 2.264 kez Ziyaret Edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir